Dorota Kulesza - Twój Refleksolog

Refleksologia stóp, dłoni, twarzy, aromaterapia

Terapie w oparciu o refleksologię

 

 Refleksologia stóp

nogiStopy są miniaturą ciała człowieka.  Znajduje się na nich ponad 7200 zakończeń nerwowych.

Refleksologia stóp poprawia krążenie krwi w stopach i w znajdujących się na nich strefach refleksyjnych. Służy przede wszystkim poprawie krążenia krwi w strefach refleksyjnych narządów wydalniczych, takich jakich jak nerki, moczowód i pęcherz, co z kolei poprawia funkcjonowanie pozostałych narządów. Zabieg na stopach pobudza działanie płuc i oskrzeli zwiększając pobieranie tlenu i wydalając dwutlenek węgla. W ten sposób refleksologia stóp wpływa na detoksykację, pobudza krążenie krwi i rozprasza jej zastój.

Zabiegi refleksoterapii stóp adresowane są do tych osób, które w sposób bezpieczny i nieinwazyjny chcą wpływać na stan swojego zdrowia. Skuteczność tej terapii potwierdzona została licznymi badaniami, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie niesie ona ze sobą negatywnych skutków ubocznych. Może być stosowana zarówno u dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Refleksoterapia stóp wspomaga leczenie przy takich objawach jak:

  • zatrzymywanie wody w organizmie
  • nadciśnienie, marznące dłonie i stopy
  • problemy układu oddechowego
  • astma
  • zapalenie zatok
  • problemy hormonalne, jak menopauza, nadczynność / niedoczynność tarczycy
  • problemy układu trawiennego
  • zapalenie stawów, bóle kręgosłupa
  • częste zapalenie pęcherza, nerek itp.
  • migreny, stres, zmęczenie, bezsenność
  • alergie

 Refleksologia twarzy

glowa
Podobnie jak na stopach, na twarzy znajduje się mapa całego ludzkiego ciała.

Refleksologia twarzy zapewnia równowagę ciała i umysłu oraz ogranicza produkcję hormonów stresu. Jest również skuteczny w zwalczaniu skutków stresu; wypalenie, trudności w nauce, słaba pamięć, brak koncentracji, słaby sen itp. Ponadto ma działanie profilaktyczne, ponieważ równoważenie szlaków meridianów powoduje swobodniejszy przepływ energii do wszystkich narządów, co wspiera własny proces naprawy organizmu.

Zabieg jest dobry dla osób szczególnie wrażliwych, które mają bóle głowy, migreny, następstwa po wstrząśnięciu mózgu, zawroty głowy, paraliż twarzy / zaburzenia czucia itp.

Refleksologia twarzy rozluźnia mięśnie całego ciała, wpływa zarówno na układ hormonalny, jak i limfatyczny oraz zwiększa wydalanie produktów przemiany materii. Ponadto zmysły ciała, funkcje mózgu i nerwów, a także części ciała są zrównoważone.

Inną korzyścią uboczną refleksologii twarzy jest to, że uzyskuje się lepszy przepływ krwi do skóry twarzy i leżącej pod nią tkanki, dzięki czemu następuje napięcie. Po zabiegu twarz staje się bardziej „żywa”.  

 Refleksologia rąk

reka
Refleksologia dłoni to starożytna praktyka uzdrawiania, która koncentruje się na określonych obszarach ciała poprzez wywieranie nacisku na punkty (receptory) na dłoniach. Jest to szybki i prosty zabieg, który może pomóc złagodzić różne dolegliwości i problemy.

Refleksologia dłoni, tak jak w przypadku stóp i twarzy  działa na zasadzie połączeń nerwowych ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Poprzez stymulację określonych obszarów usuwa się blokady, przywracając tym samym równowagę i dobre samopoczucie całego ciała.

Ręce są zawsze w zasięgu i dostępne, dlatego idealnie nadają się jako „zadanie domowe” po innych zabiegach relfeksoterapii.

Zabieg na rękach

- usprawni cyrkulację krwioobiegu w całym ciele

- reguluje pracę układu limfatycznego

- likwiduje stresy i napięcia

- mobilizuje cało o pracy i likwiduje bóle

 Aromaterapia

aromaterapia
Aromaterapia to forma medycyny alternatywnej skupiająca się na wspomaganiu w leczeniu przy użyciu olejków eterycznych. Znana jest od tysięcy lat, a zapoczątkowano ją w Chinach. Termin aromaterapia jest połączeniem dwóch słów "aromat" czyli zapach, oraz "terapia" - proces wspomagający ciało lub umysł człowieka w celu przyspieszenia procesu zdrowienia.

Olejki te to naturalne wyciągi z dzikich roślin. Pozyskuje się je najczęściej z liści (jak mięta czy eukaliptus), korzeni (imbirowy), kwiatów (lawendowy czy różany), a także kory i drewna (cynamonowy czy z drzewa sandałowego).

Aromaterapia opiera się na zastosowaniu leczniczych i terapeutycznych właściwości roślin, z wykorzystaniem odpowiadających im olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyki).

Aromaterapia łagodzi wiele dolegliwości fizycznych i psychicznych, jej głównym celem jest przywracanie równowagi ciała i umysłu, oraz wspomaganie i stymulowanie własnych, naturalnych sił obronnych organizmu. Najistotniejszą cechą aromaterapii i stosowania w tej metodzie naturalnych olejków eterycznych jest różnorodność i wszechstronność ich oddziaływania. Aromaterapia jest znakomitym, naturalnym antidotum, na stres, napięcia, zdenerwowanie, bezsenność, wynikające ze współczesnego stylu życia.

Terapia z udziałem naturalnych olejków eterycznych może uzupełniać inne metody leczenia, również niekonwencjonalne.

Olejki eteryczne mają wyjątkową zdolność zwalczania mikroorganizmów, bakterii, wirusów i grzybów, pozwalając utrzymać organizmowi stan równowagi, warunkujących zachowanie zdrowia.